Psycholog

Psychologia w leczeniu niepłodności

Psychologia to nauka, która bada mechanizmy i prawa rządzące psychiką oraz zachowaniami człowieka. Analizuje również wpływ zjawisk psychicznych na interakcje z otoczeniem.

O pomoc do psychologa zwracają się zazwyczaj ludzie zmagający się z życiowymi i emocjonalnymi kryzysami (ale nie tylko, obecnie coraz więcej pacjentów zgłasza się profilaktycznie, w ramach higieny psychicznej). Do tej grupy zaliczają się również osoby z zaburzeniami płodności.

Psycholog w leczeniu niepłodności

Walka o utrzymanie ciąży, poronienia i leczenie niepłodności często stają się dla Pary źródłem wyniszczającego stresu. Dlatego już na wczesnym etapie starań warto skorzystać z porad psychologa, który przygotuje Pacjentów na różne, potencjalnie trudne sytuacje i wskaże możliwe strategie radzenia sobie z nimi.
Nastrój i stan ducha mają ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Czynniki emocjonalne mogą prowadzić do rozregulowania kobiecego układu hormonalnego i tym samym utrudniać zajście w ciążę. Z kolei w przypadku mężczyzn stres może obniżyć parametry nasienia. Dlatego wsparcie psychologa realnie przekłada się na efekty leczenia niepłodności.

Co daje wizyta u psychologa?

Celem konsultacji psychologicznych jest m.in. pomoc w przygotowaniu się do zabiegów wspomaganego rozrodu od strony emocjonalnej. Podczas spotkań ekspert podpowiada również, w jaki sposób radzić sobie z niepowodzeniami i wątpliwościami, które mogą się pojawić na różnych etapach leczenia. Gabinet psychologa to także miejsce, w którym Para uczy się panowania nad negatywnymi emocjami i poznaje sposoby na poprawę komunikacji w związku.

Psycholog w Klinice nOvum

Każdy Pacjent i Pacjentka nOvum może skorzystać z darmowych warsztatów psychologicznych. Bezpłatna konsultacja przysługuje również parom, które przygotowują się lub są w trakcie procedury in vitro.

Chcesz skorzystać z konsultacji psychologicznej? Umów się telefonicznie (+48) 22 566 80 00 lub poproś o skierowanie lekarza prowadzącego. Spotkania odbywają się indywidualnie lub w Parach.