Program dofinansowania zabiegów in vitro przez Miasto stołeczne Warszawa

W ramach programu dofinansowania zabiegów in vitro, każda zakwalifikowana para może uzyskać od Miasta Stołecznego Warszawy dofinansowanie zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 6000 zł. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami otrzymania dofinansowania i szczegółowymi informacjami poniżej.
Program dofinansowania zabiegów in vitro przez Miasto stołeczne Warszawa
Szczegóły dofinansowania in vitro w Warszawie

Szczegóły dofinansowania in vitro w Warszawie

W ramach programu dofinansowania zabiegów in vitro, każda zakwalifikowana para może uzyskać od Miasta Stołecznego Warszawy dofinansowanie zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 6000 zł, przy czym:

  • maksymalna liczba procedur, do których przysługuje dofinansowanie to trzy cykle zapłodnienia pozaustrojowego (jeśli wskutek pierwszego lub drugiego cyklu nie doszło do urodzenia dziecka),
  • pary, które wcześniej korzystały nie więcej niż dwa razy z rządowego programu dofinansowania in vitro lub innych programów finansowanych ze środków publicznych mogą przystąpić do Programu. Przed przystąpieniem do Programu pacjenci będą podpisywać stosowne oświadczenie o wcześniejszym korzystaniu z dofinansowania do zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego ze środków publicznych.

Program jest współfinansowany ze środków otrzymanych z Miasta Stołecznego Warszawa w ramach realizacji programu pt. „Program polityki zdrowotnej w zakresie wspierania osób dotkniętych niepłodnością z wykorzystaniem metod zapłodnienia pozaustrojowego na lata 2023-2025”.