Głos nOvum w debacie społecznej na temat in vitro

Udostępnij:

Przychodnia nOvum aktywnie angażuje się w działania Stowarzyszenia na Rzecz Leczenia Niepłodności i Wspierania Adopcji „Nasz Bocian” , które prowadzi społeczną akcję edukacyjną na temat in vitro w Polsce.

Jednym z jej elementów jest połączenie wysiłków Stowarzyszenia i Klinik leczenia niepłodności, w postaci zorganizowania dnia otwartego dla Posłów RP.
Poniżej załączamy wzór listu, który został przez Stowarzyszenie dostarczony do Sejmu dla każdego z Posłów.
Zaproszenie Posłów RP na dni otwarte w Klinice.
11.09, dzień po głosowaniu Sejmu nad najbardziej restrykcyjnym projektem ustawy o in vitro, dr Katarzyna Kozioł w wywiadzie dla Gazety Wyborczej na pytanie Redaktora Piotra Pacewicza:
Pan Bóg się nie gniewa na panią?
Odpowiedziała:
“…Na pewno nie. Nie robię niczego złego, wręcz przeciwnie. Ludzie, którzy do nas przychodzą, są nieszczęśliwi, na ogół leczyli się całymi latami i tak strasznie marzą o dziecku. To chyba dobrze, że im pomagam, że ich rodziny stają się pełne? My też cieszymy się ich radością. Przywożą do nas te dzieci, przysyłają zdjęcia. Pan Bóg się z tego cieszy. A zarodki? Dla mnie to są już takie maleńkie dzieci. Robię wszystko, żeby każdy zarodek przeżył, czuję się osobiście odpowiedzialna, żeby nie stało mu się nic złego…”