Wsparcie psychologa w nOvum

Wsparcie psychologa w nOvum

Dlatego w nOvum, w trakcie leczenia proponujemy pacjentom wsparcie psychologa?

Doświadczanie i diagnostyka niepłodności, decyzja o rozpoczęciu leczenia, sam proces leczenia, emocje i decyzje z tym związane to trudny okres w życiu każdej Pary. Również intensywna terapia hormonalna może wpływać na samopoczucie psychiczne Pacjentki – powodować nietypowe, nasilone i trudne do opanowania reakcje emocjonalne – nie zawsze zrozumiałe dla Partnera i najbliższego otoczenia. Najczęściej decyzja o spotkaniu z psychologiem podejmowana jest kiedy problem już bezpośrednio wpływa na nasze życie codzienne tak bardzo, że nie dajemy sobie rady. Zmieniamy to nastawienie! Wczesna współpraca z psychologiem pomoże przygotować się na pewne sytuacje lub rozwiązać bieżące problemy. Psycholog, to kolejna, życzliwa Państwu osobą  w nOvum, gotowa pomóc na każdym etapie leczenia. Każdy z naszych Pacjentów może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach grupowych, a Pacjenci przygotowujący się do zabiegu in vitro z konsultacji indywidualnej.

Bezpłatna konsultacja dla Par, które przygotowują się do zabiegu in vitro w nOvum lub są w trakcie leczenia tą metodą. Propozycja skierowana jest do Par przygotowujących się do zabiegu w wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych jak i komórek / zarodków pochodzących z dawstwa.

Na bezpłatną wizytę można umówić się samodzielnie w recepcji lub poprosić o skierowanie lekarza prowadzącego leczenie. Z wizyty, która trwa godzinę, może skorzystać Para, Pacjent lub Pacjentka.

Celem konsultacji jest:

  • pomoc w przygotowaniu się do procedury in vitro nie tylko od strony medycznej,
  • pomoc w radzeniu sobie z wątpliwościami i niepowodzeniami,
  • wsparcie w trakcie leczenia i kontrolowanie trudnych emocji,
  • opanowanie negatywnych emocji (np. smutku, gniewu) i poznanie przyczyn własnych reakcji,
  • poprawa komunikacji w związku, z rodziną i dalszym otoczeniem.